Aktuality

 

Dnes predložil Ján Richter návrh, ktorým sa ustanovuje suma minimálnej mzdy na rok 2019 vo výške 520€.

 

Zostrih z nedeľnej diskusnej relácie TA3 V politike.

Robert Fico hovoril o mnohých opatreniach, ktoré strana SMER - SD za roky svojho vládnutia občanom priniesla. Z množstva reakcií na dnešnú televíznu debatu vidno, že slovenská verejnosť sa s pohľadom na zrušenie všetkých týchto opatrení, ktoré prezentuje Richard Sulík, nestotožnila.
 

Téma posilnenia vonkajších hraníc vystriedala spory o kvótach.

21.09.2018 Články
Diskusia na summite bola podľa slovenského premiéra počas rakúskeho predsedníctva v Rade EÚ oproti minulosti pokojnejšia a miernejšia.
 

Chceme, aby ústavných sudcov volil priamo parlament.

"Kandidát, ktorý získa 90 hlasov v parlamente by nemusel byť predmetom akýchkoľvek iných nástrojov pri rozhodovaní pána prezidenta," povedal Glváč. Upozornil, že takýchto kandidátov v histórii nebolo veľa. Návrh podľa jeho slov nie je namierený proti súčasnému prezidentovi.
 

LAJČÁK: Zahraničná politika je mojím koníčkom, chcem sa jej venovať.

21.09.2018 Články
„Niečo som sa o nej (zahraničnej politike) už asi naučil. Cítim sa v nej dobre, moja práca je mojím koníčkom a chcem sa jej venovať aj do budúcna,“ konštatoval Lajčák, ktorý sa iba pred pár dňami vrátil z New Yorku, kde predsedal 72. Valnému zhromaždeniu (VZ) OSN.
 

„Nemôžeme dovoliť, aby ľudia pracovali až, ako sa hovorí, do smrti.“ Erik Tomáš

O zastropovaní veku odchodu do dôchodku, ktoré presadzuje najmä najsilnejšia vládna strana Smer s podporou viacerých subjektov vrátane opozičných, sme sa v HNtelevízii rozprávali s poslancom strany Roberta Fica Erikom Tomášom, ktorý je spoluautorom tejto novely Ústavy.
 

Domáce pálenie bude legálne!

20.09.2018 Blogy
Ľudia si budú môcť súkromne vyrábať destiláty z vlastného ovocia pre vlastnú spotrebu. Budú však musieť dodržať zákonom presne stanovené podmienky, inak im môže hroziť sankcia.
 

Sme demokratický a právny štát!

“Dnes som prijal poslankyne Európskeho parlamentu, ktoré sú v týchto dňoch na návšteve Slovenska. Ubezpečil som ich, že Slovensko v problémových oblastiach koná a robí všetko pre vyšetrenie dvojnásobnej vraždy. Verím, že panie europoslankyne dokážu oddeliť fakty od politicky zafarbených tvrdení, s k...
 

Rozdelí migrácia EÚ?

19.09.2018 Videá