Aktuality

 

Žijeme v dvoch rôznych svetoch.V tom reálnom sa Slovensku darí.

18.12.2018 Články
„Mrzí ma, že podstatne viac priestoru dostáva nenávisť a rôzne nezmyselné nápady a málo sami sebe hovoríme, že sme niečo dokázali. Slovenská republika má na budúci rok po prvý krát vo svojej histórii naplánovaný vyrovnaný rozpočet, štátny dlh klesá a napriek tomu ostáva priestor na sociálne opatreni...
 

PREZIDENT A.KISKA OPÄŤ ZAVÁDZA VEREJNOSŤ.

16.12.2018 Články
 

Reakcia Ľ. Blahu na vyhrážanie sa belgického premiéra Ch. Michela krajinám V4 vylúčením zo Schengenu.

Zmysel Schengenu je v ochrane bezpečnosti. A sú to práve Belgičania, ktorí zjavne nedokážu garantovať svoju ani našu bezpečnosť, pretože na ich území sa zgrupujú teroristi a džihádisti, ktorí ohrozujú celý schengenský priestor.
 

Katarína Roth Neveďalová opätovne zvolená za viceprezidentku Európskych socialistov (PES).

Cez víkend (7. – 9. 12.) sa v Lisabone konal 11. volebný kongres Strany európskych socialistov (PES). Katarína Roth Neveďalová bola spolu s írskym kolegom zvolená za predsedníčku tohto kongresu.
 

Novými pravidlami pre sociálne podnikanie sa už riadi päť podnikov.

14.12.2018 Facebook
Najnovším trom sme tento týždeň aj oficiálne odovzdali štatút registrovaného sociálneho podniku. Všetky sa zameriavajú na zamestnávanie znevýhodnených ľudí, čo si vysoko vážim. Toto je náš prioritný cieľ pri podpore sociálnej ekonomiky, dať možnosť získať pracovné zručnosti ľuďom, ktorí s hľadaním z...
 

Rezort zdravotníctva spustí skríningový program rakoviny.

14.12.2018 Články
Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR od budúceho roka spúšťa skríningové programy zamerané na včasné odhalenie rakoviny hrubého čreva a konečníka, prsníka a krčka maternice. Jeho cieľom je podchytiť onkologické ochorenie u pacienta čím skôr a zvýšiť tak šancu na jeho úspešnú liečbu.
 

Antibyrokratický portál Oversi už ponúka ďalší výpis, ktorý občania nemusia nosiť na úrady - kópiu katastrálnej mapy.

14.12.2018 Facebook
Od septembra sme tak ľuďom ušetrili viac ako štvrť milióna eur na správnych poplatkoch a desiatky tisíc hodín strávených na úradoch. Na fotke sú jeho tvorcovia a tiež cena ITAPA 2018 za najlepší projekt digitalizácie spoločnosti.
 

Dnes sa začal dvojdňový summit lídrov EÚ v Bruseli.

Našou prioritou je vybojovať pre Slovensko čo najviac peňazí z rozpočtu Únie. A večer prišiel na rad aj brexit. Viac informácií už zajtra.
 

Ďakujeme za podporu od zástupcu zamestnávateľov.

Ešte jedno obhliadnutie sa za 19. slávnostným snemom strany SMER - SD, ktorý sa konal v sobotu 8. decembra 2018 v Trenčíne. Pozrite si úvodnú časť príhovoru viceprezidenta Republikovej únie zamestnávateľov Róberta Spišáka.