NEWSLETTER: Ak máte záujem o pravidelné informácie
NEWSLETTER: Ak máte záujem o pravidelné informácie
Predseda vlády SR a predseda strany SMER- sociálna demokracia Robert Fico prijal na Úrade vlády SR slovenských hokejových reprezentantov, ktorí na svetovom šampionáte v Helsinkách získali strieborné medaily. Na neoficiálnom obede z reprezentačného tímu chýbali len brankár Július Hudáček a obrancovia Zdeno Chára, Dominik Graňák, Kristián Kudroč a Michal Sersen.
„Hokejisti sú fajn chalani, normálne spolu komunikujú a je vidieť, že tam nie sú nijaké antipatie. Škoda, že viacerí prišli na autách a nemohli si dať pohár vína. Potiahli sme aj nejaké cigary. Mal som ich v zásobe asi 30 a okamžite sa minuli,“ povedal s úsmevom Robert Fico. Počas prijatia hokejistov sa premiér nevyhol ani malému žartíku. „Zrazu som zistil, že mám maslo na topánke, neviem, či to bol žartík od hokejistov, alebo nešťastie,“ zasmial sa predseda vlády. Hokejistom daroval kazetu s kvalitným vínom, oni ho zasa obdarovali reprezentačným dresom s jeho menom a číslom 1.
Robert Fico prisľúbil, že ak sa v štátnom rozpočte nájdu financie, podporí výstavbu nových štadiónov. „Predovšetkým chcem povedať, že ak nám to finančná situácia umožní, pôjdeme do podpory malých zimných štadiónov. Napríklad takých, aký je vo Veľkom Krtíši. Je to investícia v objeme jeden milión eur, za ktorú sa dá postaviť pekný malý štadión bez hľadiska, ale s celým zázemím,“ dodal Robert Fico s tým, že s predstaviteľmi SZĽH hovoril aj o možnosti vybudovať hokejovú akadémiu. Podľa jeho slov bude vláda počas výjazdových rokovaní vlády v jednotlivých regiónoch ochotná darovať z rozpočtu výjazdového rokovania milión eur, čo predstavuje tretinu z celkovej sumy, ktorú má k dispozícii. „Ak budeme rokovať v regióne, ktorý bude mať záujem o rozvoj hokeja, môžeme z tejto sumy vyčleniť jeden milión eur na výstavbu malého zimného štadióna,“ povedal.