Články

 

Tento rozpočet je výnimočný, prvýkrát v histórii je vyrovnaný.

30.11.2018 Články
To znamená, že v prípade fiškálneho cieľa na rok 2019 svieti "jedna veľká nula". Podobne, aj keď sa hovorí o fiškálnom cieli na rok 2020, je to opäť "jedna veľká nula" a následne je na rok 2021 plánované prebytkové hospodárenie 0,2 % hrubého domáceho produktu (HDP). Je to prvýkrát v histórii krajin...
 

R. Fico: Je mi ľúto, že P. Kažimír chce odísť z funkcie, no chápem ho.

29.11.2018 Články
Robert Fico vyjadril ľútosť, že Kažimír chce odísť z funkcie ministra financií, pretože je to človek, ktorý podľa neho pre Slovensko urobil veľa. "Na druhej strane chápem, že ak vzniká takáto príležitosť a post guvernéra Národnej banky Slovenska môže byť obsadený kvalifikovaným človekom, tak takúto...
 

A čo daňový podvodník v prezidentskom paláci?

Robert Kaliňák sa vyjadruje k otázke, kedy sa predseda strany SMER - SD Robert Fico odsťahuje z bytového komplexu Bonaparte.
 

Modrotlač zapísali do svetového zoznamu UNESCO.

28.11.2018 Články
V reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO má Slovensko už šiesty zápis. Stala sa ním modrotlač a jej tradícia, ktorú Slovenská republiky na zápis nominovala v rámci spoločnej kandidatúry s Nemeckom, Rakúskom, ČR a Maďarskom.
 

P. Pellegrini navrhne za guvernéra Národnej banky Slovenska P. Kažimíra.

28.11.2018 Články
"Rád navrhujem do funkcií odborníkov. Na druhej strane to budem robiť s určitou ľútosťou, pretože budem navrhovať Petra Kažimíra, ktorého považujem za vysokého a špičkového odborníka," povedal Pellegrini.
 

Pripravujeme zákon na ochranu SPP

27.11.2018 Články
Oznámil to na brífingu šéf MH SR Peter Žiga (Smer-SD) v súvislosti s minulotýždňovým rozhodnutím Najvyššieho súdu (NS) SR, na základe ktorého vo veci tzv. Duckého zmeniek má spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel (SPP) schránkovej cyperskej firme vyplatiť 30 miliónov eur.
 

Tretí antibyrokratický balíček obsahuje 36 opatrení.

26.11.2018 Články
Opatrenia na odstránenie zbytočnej byrokracie sa podľa Žigu zameriavajú na elektronizáciu služieb a zefektívnenie procesov pri začatí podnikania a otváraní prevádzok. Podnikateľom majú zmeny ušetriť v prvom roku 72,5 milióna eur, následne až 76 miliónov eur. Balíček prináša jednotné pravidlá pre tie...
 

Zaujíma Vás čo sa nám podarilo v rezorte kultúry? Aké sú naše priority do budúcnosti?

Dozviete sa v rozhovore s ministerkou kultúry Ľubicou Laššákovou pre TABLET.TV.
 

SMER - SD prichádza s nápadom, aby časť daní pracujúcich ľudí mohli venovať rodičom.

V žiadnom prípade nejde o útok na tretí sektor. V zákone by sa zachovala možnosť darovať 2 % z dane mimovládnym organizáciám, len by pribudla aj možnosť venovať ich rodičom. Očakávam širokú a zaujímavú diskusiu o tejto téme.