Je len otázkou času, ako dlho to ešte vláda spolu takto „potiahne“

14.01.2021 Tlačové správy Tlačové správy

Vládna koalícia dnes pravdepodobne vypovedala poslušnosť predsedovi vlády I. Matovičovi. Dnes sa totižto malo odohrať ďalšie rokovanie vlády, ktoré malo rozhodnúť o navrhovanom plošnom testovaní. Toto zasadnutie sa však neuskutočnilo a bolo na poslednú chvíľu zrušené premiérom. Vysoko pravdepodobné je, že bude nasledovať krízová koaličná rada.

Na včerajšom (13.1.) zasadnutí vlády SR zazneli extrémne zmätočné vyhlásenia. Matovič tvrdil, že sa určite zajtra dohodnú na detailoch, pretože je to hotová vec. Minister Naď zase povedal, že to nemôže potvrdiť, ani vyvrátiť lebo je v tom akýsi chaos a následne dodal, že si nie je istý, či máme dostatok testov. Sulík na druhú stranu povedal, že treba počúvať odborníkov, ktorí toto plošné testovanie kritizujú, poučiť sa z minulosti a tiež dodal, že testov je dosť. Matovič na konci dňa pourážal všetkých a hlavne odborníkov. Celoplošné testovanie je podľa názoru strany SMER – sociálna demokracia neuskutočniteľné. Ani prvé kolo nepreukázalo žiadny zmysel, s číslami sa nijak nepracovalo a ponúkli nám len veľmi nepresné údaje. Dnes je výsledok taký, že Slovensko patrí medzi najhoršie krajiny na svete v boji proti COVID-19.

Dlhodobo tvrdíme, že núdzový stav vláde slúži nie na boj proti pandémii, ale na to, aby obmedzovala základné ľudské práva a slobody. Vláda má strach z protestov, bojkotu a názoru ľudí na výkon ich práce. Vláda počas decembra spáchala doslova sabotáž. Minister zdravotníctva Krajčí to povedal na rovinu, že vláda prijala také rozhodnutia, aké prijala, lebo sa bála protestov a vzbúr. Ministri vedeli, aký bude vývoj pandémie, ale nič neurobili. Vedeli, že ak nič neurobia, budeme svedkami vysokej úmrtnosti. Všetci veľmi dobre vedeli, že ak neurobia konkrétne opatrenia, tak bude zle. Ale keďže sa báli, že budú protesty a vzbury, tak radšej strčili hlavy do piesku a prijali veľmi podivné opatrenia. Čo teraz povedia tým, ktorým zomreli rodinní príslušníci? Neurobili sme nič lebo sme sa báli protestov? Je zlé, že máme vládu, ktorá sa bojí prijímať rozhodnutia. Vláda SR nesie plnú zodpovednosť za mŕtvych ľudí z decembra a januára, lebo neprijala príslušné rozhodnutia.

Spor medzi I. Matovičom a  R. Sulíkom je fiktívny. Nielen preto, že kryjú zlodejinu s testami, ale aj preto, že chcú zabávať verejnosť a prekrývať neochotu vlády prijímať potrebné opatrenia, kvôli čomu zomierajú ľudia. To, čo sa deje dnes vo vládnej koalícii je bezprecedentné. Keby som počas minulej vlády povedal A. Dankovi alebo B. Bugárovi, že sú idioti, tak je po koalícii, pretože títo ľudia majú svoju vnútornú integritu. Keby som vytiahol nahrávku z neverejného zasadnutia vlády, ktorou by som chcel diskreditovať koaličných partnerov, tak by bolo po koalícii. Tak prečo sa dnes R. Sulík postavil pred kamery a povedal, že mu nevadí, keď mu I. Matovič nadáva do idiotov a vyťahuje nahrávky na jeho diskreditáciu? Matovič a Kollár síce vzdelanie ukradli, ale väčší problém je, že im vzdelanie chýba. Nemajú totižto základnú politickú kultúru a nevedia, ako sa správať. Konflikt medzi Matovičom a Sulíkom je teda fiktívny a slúži len na prekrytie ich prešľapov a zlodejín. Ako príklad môžeme uviesť, že R. Sulík opäť nakúpil takmer 2,6 milióna testov na priamo cez spriaznenú firmu z Trnavy a opäť to nikoho v spoločnosti netrápi.