Mučenie, nátlak a ničenie ľudských životov sú pracovné metódy týchto akože vyšetrovateľov

16.02.2022 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Predseda strany SMER – SD uviedol, že odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca v Národnej rade (NR) SR nebude len o osobe individuálneho ministra, ale najmä o tom, aký charakter si zachová Slovenská republika. Rozprava sa má podľa neho dotýkať hlavne toho, či budeme aj naďalej právnym štátom, alebo si v koalícii uplatnia dohodu zo štátneho hotela Bôrik, na ktorom sa mali dohodnúť, že si odpustia absolútne všetko, len aby vláda nepadla a k moci sa nedostala opozícia.  

„Vládna koalícia pôjde až k princípu, a to, že za každú cenu nesmie dovoliť, aj keď sa preukážu najzávažnejšie zločiny, aby ktorýkoľvek člen vlády musel odísť pod tlakom opozície a tak silných dôkazov, aké sú dnes k dispozícii, pretože to by podľa nich v praxi znamenalo definitívny pád tejto vládnej koalície a koniec éry novodobého fašizmus, ktorý tu dnes predvádza vláda pod vedením Matoviča,“ uvádza R. Fico. 

Predstavitelia strany SMER – SD, konkrétne podpredseda NR SR Juraj Blanár a predseda osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS Marián Saloň, požiadali prezidentku SR Zuzanu Čaputovú o stretnutie vo veci rozhodnutia Generálnej prokuratúry SR o páchaní trestných činov, ktorých sa mali dopustiť vyšetrovatelia NAKA, niektorí prokurátori, sudcovia a vysokopostavení politici. Prezidentka sa však k predstaviteľom strany SMER – SD otočila chrbtom, aj keď existujú veľmi vážne dôkazy o tom, že sa niektorí vysoko postavení funkcionári snažia zničiť opozičnú stranu SMER – SD nedemokratickými a nelegálnymi prostriedkami.    

„Pani prezidentka odmietla toto stretnutie so slovami, že ona sa nebude baviť o živých veciach. Pani prezidentka, ale Vy ste sa za týchto ľudí osobne postavili, keď boli obvinení a braní do väzby a celou váhou svojej funkcie ste sa ich verejne zastali,“ uvádza R. Fico, pričom dodáva, že „prezidentka vie o všetkom, inak by sa nezastávala zločincov typu Čurilla a ďalší, ktorí, žiaľ, stále pracujú na NAKA. Očakávam od prezidentky Slovenskej republiky, že sa bude vyjadrovať k najzávažnejším veciam, ktoré v tejto republike máme,“ konštatuje R. Fico.  

Predseda strany SMER – SD sa dotkol aj témy bezpečnostnej previerky špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ktorá je rovnako podľa textu rozhodnutia Generálnej prokuratúry nadobudnutá pochybným spôsobom a vo veci jej vyšetrovania sa začalo trestné konanie.  

„Je neuveriteľné, že špeciálny prokurátor, ktorý bol dozorujúcim prokurátorom v danom prípade, špeciálny prokurátor, ktorý sa spomína v rozhodnutí GP, ako človek, ktorý podľa všetkého koordinoval veci a stretával sa s mnohými pochybnými osobami, hovorí že toto rozhodnutie nečítal celé. Ja sa ani nedivím, lebo to rozhodnutie je pre neho devastačné,“ uvádza R. Fico, pričom ďalej cituje z rozhodnutia Generálnej prokuratúry SR. 

„Uvedená previerka bola začatá v rozpore so zákonom a s metodikou NBÚ,  taktiež bola ukončená v rozpore so zákonom a s metodikou výkonu previerok NBÚ. Nakoľko bola ukončená predčasne, chýbalo 5 odpovedí od žiadaných inštitúcií, táto previerka bola udelená na základe nekompletných informácií, na základe pokynu riaditeľa previerok pracovníkovi, ktorú previerku vykonával. Následne po doručení všetkých odpovedí bola previerka bezpečnostná previerka opäť bez zákonných dôvodov otvorená a po založení odpovedí opäť ukončená,“ znie citácia rozhodnutia generálnej prokuratúry.  

Líder Smeru je presvedčený, že všetky tieto informácie, ktoré sa dostali o Danielovi Lipšicovi na povrch ešte nie sú zďaleka posledné. „Vychádzajú na povrch ďalšie informácie, ktoré potvrdzujú, že Daniel Lipšic, právoplatne odsúdený zločinec, ktorý získal podvodom justičné skúšky, ktorý podvádzal celý život, a ktorý ešte podvodom získal funkciu špeciálneho prokurátora, lebo podvodom získal bezpečnostnú previerku, na svojom poste nemá čo robiť,“ tvrdí R. Fico. 

Vzhľadom na vážnosť situácie a ťarchu dôkazného materiálu, ktoré zverejnila generálna prokuratúra a Slovenská informačná služba (SIS) je zrejmé, že bývalý prezident policajného zboru Tibor Gašpar strávil rok vo výkone väzby neprávom a navyše ako nevinný človek, ktorému Ústavný súd SR priznal porušenie jeho základných práv, ktoré prekračuje hranice mučenia a neľudského zaobchádzania.   

„Niet žiadnych pochybností o tom, čo GP tak jasne popísala na základe legálnych odposluchov, čoho títo chlapi boli schopní. My dnes preto vieme preukázať, že toto všetko robili aj v predchádzajúcich prípadoch. Preto potrebovali Santusovú zlikvidovať, lebo si mysleli, že týmto sa dostanú ku všetkému, čo napáchali od začiatku roka 2020, kedy spoločne s niektorými prokurátormi ÚŠP začali plniť jasnú politickú úlohu, a to zničiť SMER – SD a celú opozíciu za každú cenu,“ uviedol R. Fico, pričom následne dodal, že „všetko voči Tiborovi Gašparovi je od začiatku až do konca vymyslené, lebo presne tí istí ľudia používali presne tie isté metódy, aké použili voči Santusovej. Je tu však jeden rozdiel. Tibor Gašpar strávil nevinne rok vo výkone väzby a prichádzajú potvrdenia, že to bolo celé nielen nezákonné, no dnes môžeme porovnať, ale postupy v oboch prípadoch sú takmer totožné.“

Bývalý minister vnútra SR Robert Kaliňák informoval verejnosť o tom, že rozsudok ústavného súdu potvrdil odklon Slovenska od právneho rámca EÚ. Za tento odklon môže podľa Kaliňáka svojvôľa a nerešpektovanie práva zo strany elitných vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov. 

„Včerajší rozsudok Ústavného súdu SR povedal, že Slovenská republika nie je ani súčasťou európskeho systému práva, pretože naše trestné orgány nerešpektujú základné európske princípy, ku ktorým sme pristúpili. Po roku 1993 sme niektoré ustanovenia všeobecných chárt ľudských práv zakomponovali do našej ústavy, tak v roku 2020 sa rozhodla skupina vyšetrovateľov, prokurátorov ÚŠP a sudcov začať ignorovať všetky európske demokratické predpisy, na ktorých trestné konanie stojí. Vytvorili si vlastný trestný zákon a vlastný trestný poriadok a dnes konfrontovaní s viac ako 15 rozhodnutiami ústavného súdu o tom, že Slovensko posledné roky žije mimo ústavy a mimo právneho poriadku. Je preto úplne jasné, ak všetky prípady skončia raz na Európskom súde pre ľudské práva, ako bude rozhodnuté,“ konštatuje R. Kaliňák.

Bývalý minister cituje rozhodnutie GP vo veci zneužívania trestného práva vyšetrovateľmi NAKA: „Ak príslušníci NAKA, ktorí sa takto vyjadrovali a plánovali nezákonne postupy voči iným osobám majú byť skutočne elitou policajného zboru, tak vyjadrujem obavu o spravodlivé presadzovanie práva a presadzovanie zákonnosti elitnými policajtmi v rámci trestných konaní a vo svojej podstate aj o zachovanie obavu o zachovanie princípov právneho štátu v tejto krajine.“

Na záver svojho vystúpenia sa R. Kaliňák dotkol aj zrušenia vyšetrovacieho tímu Inšpekcie ministerstva vnútra s názvom „Oblúk.“ R. Kaliňák uviedol, že tento vyšetrovací tím bol zrušený najmä kvôli strachu vyššie spomenutých osôb z toho, že budú sami odsúdení a preto, že potrebujú zničiť zozbierané dôkazy, ktoré by ich definitívne usvedčil aj z manipulácie v iných, mediálne známych prípadoch ako Búrka, Očistec, či Božie mlyny.   

„Zrušenie tímu Oblúk je obrovský škandál, ktorý prechádza mediálnou sférou takmer bez povšimnutia. Samotné vedenie polície sa absolútne hlúpo priznalo vo vlastnom odôvodnení, že zrušili tím Oblúk, pretože ho nemohli kontrolovať, pretože bolo prísne informačné embargo, čiže nevedeli, čo v tých spisoch je. Dnes vieme dva dôvody, prečo sa tak stalo. Prvý dôvod je, že sa báli vlastného odsúdenia, čo potvrdzuje rozhodnutie GP. Druhý dôvod je preto, že existuje rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, konkrétne senátu 4T, ktoré hovorí jasne, keďže je tu vážne podozrenie z manipulovania trestných spisov, musia byť tieto informácie SIS pripojené k týmto spisom. To znamená, že musia byť všetky tieto dôkazy pripojené k všetkým mediálne známym kauzám, ktoré daní vyšetrovatelia robili. Robili to preto, aby zničili dôkazy proti nim a aby sa zničili dôkazy o tom, že všetky tieto kauzy boli manipulované,“ uvádza na záver R. Kaliňák.

Zdroj: https://fb.watch/bcP0QCqlkS/