Prezidentka zmarením druhého referenda dala opäť prednosť Matovičovi pred Slovenskom!

13.09.2022 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Prezidentka Z. Čaputová môže hľadať akékoľvek slová, môže hľadať právnické kľučky a vyhovárať sa ako malé dieťa, pravdu neprekryje. Prezidentka mohla vyhlásiť referendum vedúce k predčasným voľbám 29. októbra, v deň kedy sú komunálne a regionálne voľby. Petičné otázky poznala od polovičky júna a na overenie dostatočného počtu podpisov potrebovala krátku dobu. Neurobila to úmyselne, lebo vie, že referendum by v tento deň bolo úspešné. Neschopná vláda by musela podať demisiu a smerovali by sme k predčasným voľbám.

 

Prezidentka dala prednosť Matovičovi pred Slovenskom. Prezidentka dala prednosť cudzím záujmom, pred záujmami slovenskými. Prezidentka druhýkrát zmarila referendum, hoci vie, že predčasné voľby sú jediným riešením ako vyviesť krajinu z tohto marazmu. Čo tam po tom, že chlieb bude stáť 6 eur, že ľudia budú vypínať plynové kotle a kúriť drevom. Prezidentka musí podržať vládu, ktorá podporuje vojnu na Ukrajine. Prezidentka dala Matovičovi a spol. dlhé mesiace existencie a Slovensku darovala mesiace ďalšieho trápenia.

 

Prezidentka si opäť našla figový list, aby prekryla svoj úmysel. Podanie na ústavný súd. Neviem, čo je protiústavné na otázke, v ktorej si ľudia želajú odchod rozbitej, neschopnej a protislovenskej vlády. Argument, že vláda musí mať štvorročné obdobie je autoritársky, nedemokratický.

 

Prezidentka zmarila druhé referendum za sebou, odmietla želanie spolu viac ako milióna voličov volajúcich po predčasných voľbách. 20. septembra pôjdeme spolu do ulíc v Bratislave a verím, že ľudia, ktorí petície za referendum podpísali, jej dajú jasne najavo, ako hodnotia jej protislovenský čin.

Zdroj: https://fb.watch/fwsdak7YJV/