Tlačová beseda predsedu strany SMER - SD R. Fica a predsedu SNS A. Danka na tému: Predstavenie spoločného kandidáta na predsedu BSK, Jána Mažgúta

26.08.2022 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

O post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa bude uchádzať kandidát strany SMER – SD a Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Mažgút, oznámil to na dnešnej tlačovej konferencii. Uviedol, že ako obyvateľ BSK nie je spokojný so smerovaním a riadením kraja. Preto vyzval súčasného predsedu Juraja Drobu na férový politický súboj a ponúkol možnosť a víziu jasného napredovania a silnú alternatívu. Podľa jeho slov v prípade, že je nespokojný, na veci len nepoukazuje, no za zlepšenie zabojuje. Častokrát sa stretávame s tým, že jednotlivé regióny na Slovensku sú nálepkované, nakoľko sú to ľudia, ktorí rozhodujú o tom, ako voľby dopadnú a sú to ľudia, ktorí rozhodujú o víťazstve jednotlivých kandidátov. „Chcem vám ukázať, že aj v našom kraji majú ľudia možnosť voľby, vzhľadom na to, že po viac ako dvoch rokoch vládnutia tejto nevládnej vlády, ktorej súčasťou  je aj strana SaS, tak Bratislavský kraj už dávno nie je len baštou a dominantou tejto strany. Obzvlášť v prípade, keď majú ľudia rozhodnúť o výsledkoch volieb a o jednotlivých kandidátoch, nemôžu to byť predstavitelia SaS, respektíve predstavitelia tejto vlády,“ povedal J. Mažgút.

 

Ďalej ako župan chce naplno využiť potenciál, ktorý kraj ponúka svojim občanom a ponúkať také riešenia a rozhodnutia, ktoré budú prospešné a prínosné pre všetkých. Vymenoval nedostatky pri riadení župy v troch kľúčových oblastiach. „Tou prvou je verejná doprava, kedy sa nesmie stať, aby ľudia a občania Bratislavského samosprávneho kraja boli rukojemníkmi nezodpovedného rozhodovania a nezodpovedného verejného obstarávania a v dôsledku toho čakali dlhé hodiny na autobus k lekárovi či do zamestnania, ktorý na konci dňa aj tak nepríde. Druhou oblasťou je oblasť kvality poskytovania sociálnych služieb, kedy sme svedkami toho, že súkromní poskytovatelia sociálnej starostlivosti vyberajú už od aj tak ťažko skúšaných občanov nášho kraja vysoké poplatky za poskytovanie sociálnej starostlivosti, čo je neprijateľné a tretia dôležitá vec je aj poskytovanie kvalitnej zdrav starostlivosti. Je nepredstaviteľné, aby obyvatelia okresných miest, ako sú napríklad Senec, Malacky či Pezinok nedostávali adekvátnu zdrav starostlivosť, na ktorú majú zo zákona nárok,“ vymenoval J. Mažgút. 

 

Predseda strany SMER - SD Robert Fico prízvukoval, že nie je dobré vytvárať obraz, že Bratislava je mesto, kde sa majú všetci dobre. Áno, vymyká sa z rámca Slovenska, no my tu dnes hovoríme o BSK, kde sa nachádzajú desiatky obcí, kde máme tri okresné mestá a kde ľudia žijú svojimi radosťami a starosťami. A možno práve tie sú prekrývané obrazom Bratislavy ako úspešného mesta, kde sa život šplhá na úroveň priemernej životnej úrovne EÚ. Preto SMER nemohol rezignovať na tému kandidáta na post predsedu BSK. Za stranu uviedol, že ponúka človeka, ktorý je rokmi vyformovaný v prostredí, ktoré by bolo pre mnohých vysokou školou. „Pán Mažgút pôsobil na Úrade pre verejné obstarávanie, kde mal povinnosť komunikovať často veľmi komplikované rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie a vôbec dával svetu na známosť, čo to vlastne ten Úrad pre verejné obstarávanie je. A my dnes zrazu zisťujeme, že keď máme nejaký problém vo verejnom obstarávaní, tak idem k nemu a pýtam sa ho, lebo ovláda príslušnú legislatívu, postupy, procedúry, ktoré tam boli. To isté sa týka používania európskych fondov. Sú to obrovské skúsenosti, ktoré nabral v politike, pretože bol pri všetkých mimoriadne vážnych rozhodnutiach, ktoré SMER prijímal a prijíma.“ Preto niet pochybností o tom, že J. Mažgút je perfektne pripravený, vie komunikovať a vie obsahovo ponúknuť. 

 

Predseda SNS Andrej Danko povedal, že ak tak zrelá politická strana ako je SMER – SD vybrala personálne človeka pripraveného na riadenie župy, ani sekundu krajská rada SNS neváhala v podpore J. Mažgúta. Podľa jeho slov je komplexne pripravený človek, za ktorého predsedovania by župa nestagnovala a nebola popretkávaná blízkymi osobami. „Je to človek, ktorý si zaslúži podporu štandardných politických strán. Apelujem na Hlas, aby prehodnotili svoje rozhodnutie k pánovi Drobovi, ja si neviem predstaviť, že Hlas chce spolupracovať v Bratislave s pánom Drobom a je to principiálna vec do ďalších volieb, ktoré budú zásadne o tom, či vzniknú spolupráce strán a nám sa to v niektorých regiónoch darí, v niektorých nie. Som hrdý, že pán Mažgút bude za nás bojovať, verím, že aj on osloví iné politické strany, ktoré majú rovnaké zmýšľanie a že my v budúcnosti ako strany, ktoré budú verím vo vláde, že pán Mažgút by mal podporu aj budúcej vlády,“ dodal A. Danko.

Zdroj: https://fb.watch/f8RMOrfEf6/