Tlačová beseda predsedu strany SMER - SD Roberta Fica, za účasti advokátov Roberta Kaliňáka, Mareka Paru a Tibora Gašpara

24.09.2022 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Predseda strany SMER - SD Robert Fico dnes na tlačovej besede uviedol, že napriek všetkým problémom, ktoré máme, nemôže ignorovať obrovské defekty v demokracii a právnom štáte, ktorých sme denne svedkami.

 

Doteraz všetko, čo bolo k tejto téme zverejnené, počnúc prepismi sms komunikácie, všetky dôkazy listinného charakteru, všetko sa preukázalo ako pravdivé. Jedným z hlavných „hrdinov“ týchto príbehov je prokurátor ÚŠP Ondrej Repa, synovec sudcu NS SR Juraja Klimenta. Títo dvaja patria do skupiny politicky angažovaných vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí robia špinavú právnickú robotu s cieľom likvidovať opozíciu.

 

Na tlačovej besede boli zverejnené nahrávky prokurátora Repu, prvá bola s Mariánom Kučerkom, kde je zrejmé, že dozorový prokurátor absolútne nevídane informuje prezidenta policajného zboru o zadržaní podnikateľa J. Haščáka, že sa ide robiť Penta. Toto len potvrdzuje, že celá kauza J. Haščáka bola typickým politickým procesom bez dôkazov. V jeho prípade štát skonštatoval, že bol nezákonne stíhaný a nezákonne vzatý do väzby.

 

Pred niekoľkými mesiacmi sa uskutočnila tlačová beseda, na ktorej bolo odprezentované oficiálne podanie pani doktorky K. Kučerkovej. JUDr. Kučerková je prokurátorkou Krajskej prokuratúry v Bratislave. Táto prokurátorka podala zastupujúcemu generálnemu prokurátorovi podnet na podanie návrhu na disciplinárne konanie voči prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR JUDr. Ondrejovi Repovi a JUDr. Michalovi Šúrekovi. Prokurátori špeciálnej prokuratúry podľa nej vyvíjali hrubý nátlak na jej manžela, vyšetrovateľa NAKA. Teda najskôr na neho tlačili, používali vyhrážky a žiadali ho, aby sa priznal k spáchaniu trestného činu. V prípade, že tak neurobí, spravia jemu a jeho manželke veľkú hanbu. Po tomto sa dostal Marián Kučerka do najhoršieho výkonu väzby v Žiline. Sudca špecializovaného trestného súdu (ŠTS) „naparil“ Kučerkovi 11 rokov na prvom stupni. Prokurátor činný vo veci nebol nikto iný, ako pán Repa. Vec ide na najvyšší súd, ktorý bude rozhodovať o odvolaní, ktoré Kučerka podal proti rozsudku ŠTS. No a na najvyššom súde to dostal strýko pána Repu, Juraj Kliment. Pridelenie konkrétnemu sudcovi však malo byť náhodné, na čo je existuje potvrdenie, ktoré je však dátumovo rozporuplné.

 

„To potvrdenie magistrovi Kučerkovi je datované k 22.6.2022, v čase 11 hodina 10 minúta a 46 sekunda. K tomuto formálne na papieri vytlačenému potvrdeniu sa vzťahuje aj elektronické potvrdenie o generovaní náhodným výberom, ktoré nedostávate automaticky, ale musí byť vyžiadané.  Čo je najzvláštnejšie, že toto elektronické potvrdenie je časované v ten istý deň, avšak päť minút neskôr, ako to pôvodne vytlačené potvrdenie, ktoré je v spise. Nie je možné, aby táto elektronika bola časovaná až päť minút neskôr, pričom bude zaujímavé sledovať, čo ukážu konkrétne dáta. V tých dátach je každý jeden podvod nevyhnutne zaznamenaný,“ potvrdil advokát Marek Para.

 

M. Kučerku z väzby v  Žiline dotiahli na ÚŠP do Pezinka, kde ho prinútili podpísať ospravedlnenie Šúrekovi a Repovi, že to, čo jeho manželka napísala v trestnom oznámení nie je pravda. No bola odprezentovaná ďalšia nahrávka, ktorá dokazuje, že Kučerkovci hovorili pravdu, že bolo na nich tlačené. Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar k tejto nahrávke povedal, že Ondrej Repa je dozorový prokurátor v kauze Očistec, robil tam rôzne rozhodnutia, prvý zadefinoval údajnú zločineckú skupinu. On určil politické zameranie tejto kauzy. Robil všetky rozhodnutia, ktoré sa týkali obvinení, vyhodnocoval jeho podmienky vo väzbe, rozhodoval o tom, keď namietali postupy vyšetrovateľov.

 

„Čo mu odporúčam a verejne, Ondrej Repa, choď na personálne oddelenie, zober za ruku Michala Šúreka a čím skôr dajte žiadosti do civilu, z funkcie preč. Je to v prospech dobrého mena prokuratúry, bude to v prospech tých ľudí, ktorých vy dnes riešite, obviňujete, obžalovávate a podobne, pretože vy nezákonne zasahujete do práv týchto osôb a bude to aj vo vašom záujme, pretože vy zrejme pokračujete v trestnej činnosti a umožňuje vám to systém, vaši nadriadení, ktorí toto neriešia. Potom vám odporúčam, aby ste šli na NAKA a zaklopali na dvere, že sa chcete priznať a porozprávať ako veci boli a samozrejme vám odporúčam, nehláste sa k čurillovcom. Ak použijú ten modus operandi, čo používali doteraz, tak pôjdete do Prešova do výkonu väzby, nebudete v kontakte s rodinou niekoľko mesiacov a bude voči vám produkované umelé dôkazy kajúcnikmi,“ uviedol T. Gašpar.

 

Bola odprezentovaná aj tretia nahrávka, ktorá hovorila o tom, že napriek tomu, že tam Repa deklaruje, že nebude do toho ťahať deti a manželku M. Kučerku, v ďalšej, inej komunikácii sa preukázalo, že policajti mli povolenie zastreliť mu deti. Urobili mu dvakrát domovú prehliadku len z dôvodu psychického nátlaku. V prípade manželky je dnes stav taký, že má vznesené obvinenie, tiež aj jeho otec, ktorý pod tlakom toho celého zomrel. Čiže všetko to, čo Repa naznačoval Kučerkovi, že sa môže stať sa aj stalo.

 

Advokát a člen predsedníctva strany SMER – SD R. Kaliňák je toho názoru, že sa v danej veci bavíme o teroristickej skupine, predstavitelia ktorej si sadizmus a týranie iných užívajú. Zakážu ísť na pohreb, zakážu kontakt s deťmi, organizujú teatrálne prepady v domoch. Snažia si cez zákonné oprávnenia dokazovať, že majú silu, že sú drsní chlapi. A na ich čele sedí deviant Lipšic. No voči nim stoja ich obete, generál Lučanský, Branislav Zurian, Vladimír Pčolinský, vyšetrovateľ Kaľavský, Kučerka a Emel, to všetko sú ľudia, ktorí zistili, že ÚŠP podvádza sudcov, ľudí, celý právny systém. Všetci si zabezpečili, kto bude ako rozhodovať. Ktokoľvek rozhodol inak, ako si oni predstavovali bol odstránený. Čo však ešte dnes vyšlo najavo je, že prokurátor Repa v komunikácii hovorí, že Lajo (Makó) povedal, že sa o Kučerku postará.

 

„ÚŠP si našlo kamaráta. ÚŠP si našlo sponzora. Už to nie je len o politickej pomste, o politických kauzách, už je to o kšefte, už teraz je to o korupcii. Už chápete, prečo Lajo dostal všetky vládne zákazky? Lebo z toho má financovať kajúcnikov, z toho má financovať ÚŠP, možno políciu. Za peniaze sa kupovali kajúcnici?“ pýta sa R. Kaliňák. Dodal, že títo vyšetrovatelia chcú všetkých umlčať, tiež bol pokus o umlčanie predstaviteľov SMERu. Podľa jeho slov je jediná šanca vrátiť sa späť na zákonnú cestu.

Zdroj: https://fb.watch/fL6YeXWAdR/