Tlačová beseda strany SMER - SSD na tému: Heger klame, ak tvrdí, že nevedel o manipuláciách trestných konaní a úlohe zničiť SMER!

13.03.2023 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Predseda strany SMER – sociálna demokracia R. Fico dnes na tlačovej besede reagoval na klamlivé a zavádzajúce tvrdenia, ktoré vyslovil dočasne poverený predseda vlády SR E. Heger v dnešnej diskusnej relácii. Tieto klamlivé a zavádzajúce tvrdenia sa okrem iného týkajú najmä zneužívania orgánov činných v trestnom konaní, časti špeciálnej prokuratúry a časti súdov na politický boj proti opozícii a kriminalizáciu opozície, najmä proti strane SMER – sociálna demokracia a jej čelných predstaviteľov z obdobia bývalých vlád.

 

Dočasne poverený premiér E. Heger v dnešnej diskusnej relácii zopakoval svoje tvrdenia, že polícia má rozviazané ruky, že neexistuje žiadny systém kajúcnikov inštruovaných vyšetrovateľmi, že neexistuje žiadna politická objednávka na zničenie opozície, a že on nevie nič o prípadnom zneužívaní OČTK na boj proti opozícii. Tieto tvrdenia zjavne vyslovil bez znalosti nových nahrávok z výpovede bývalého šéfa operatívy Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Kaľavského, ktorý vypovedá aj o zakomponovaní Hegera do zneužívania OČTK na boj proti opozícii, Ficovi a strane SMER – SD.

 

„E. Heger sa stal predsedom vlády SR po odchode I. Matoviča v apríli 2021. Už vtedy sa začali objavovať veľmi nepríjemné informácie, že polícia a špeciálna prokuratúra hrubo manipulujú trestné konania, a že sú tu konkrétne objednávky na konkrétnych ľudí predovšetkým z prostredia Smeru. Účelom týchto objednávok bolo týchto ľudí dostať do väzby a znemožniť im politickú prácu, čo teda malo zobrať Smeru nejakú paru z kotla, aby nemohol byť úspešný v parlamentných voľbách,“ uvádza R. Fico.   

 

Predseda Smeru ďalej pripomína dočasne poverenému premiérovi veľmi dôležitý dátum, ktorý má svedčiť, že udalosti, ktoré sú počas posledných troch rokov páchané na slovenskej opozícii, nesledoval Heger z diaľky, ale bol ich priamym účastníkom, ktorý o všetkom vedel.

 

„10. mája 2021 ste sa pán Heger zúčastnili tajného stretnutia najvyšších ústavných činiteľov na pôde SIS, kde ste prvýkrát dostali informácie o hrubých manipuláciách v trestnom konaní, o tom ako sa tlačí na svedkov, ako sa pracuje s udavačmi, ako tu existuje vybraná skupina vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí dostali jasné politické zadanie – za každú cenu zlikvidovať opozíciu. Napriek tomu, že ste si mysleli pán Heger, že toto stretnutie zostane utajené a že nebudete musieť nikdy slovenskej verejnosti povedať obsah tohto tajného stretnutia, ten tlak bol tak obrovský že SIS spracovala správu a táto správa bola v máji 2021 doručená do NR SR. Táto správa bola prečítaná predsedom NR SR, ale vo vyhradenom režime, bez médií. Táto správa veľmi jasne potvrdila existenciu skupiny vyšetrovateľ, ktorí pracujú s udavačmi, manipulujú týchto udavačov s cieľom, aby vopred určené osoby aj z prostredia politických strán boli kriminalizované, obvinené a vzaté do väzby. Správa hovorí o nebezpečenstvách pokiaľ ide o takéto výpovede udavačov, pretože títo udavači sú ľudia z kriminálneho prostredia a tieto výpovede robia len preto, aby možno získali nejakú formu zmiernenia svojich trestov,“ konštatuje R. Fico.       

 

Na tlačovej konferencii ďalej zazneli nahrávky bývalého šéfa operatívy NAKA Jána Kaľavského, ktorý pred sudcom vypovedal, čo sa dialo v čase, keď bol ešte v aktívnej službe, a ako postupoval, keď sa dozvedel, že niektorí vysoko postavení ľudia v polícii dostávajú politické objednávky na likvidáciu opozície a strany SMER – SD.

 

Kaľavský na priložených nahrávkach hovoril o tom, že akonáhle zistil, že polícia dostáva politické objednávky na politický boj, rozhodol sa o tom informovať predsedu vlády E. Hegera v budove Tiposu u nominanta E. Hegera, pána Kaňku. Na druhý deň, ako Kaľavský povedal Hegerovi o všetkom čo sa v polícii deje mu boli vykopnuté dvere a pán Kaľavský bol zadržaný. Zrejme sa to všetko stalo zo strachu, že by sa Kaľavský mohol postaviť pred médiá a opísať celý systém zneužívania moci na boj proti opozícii a strane SMER – SD.

 

„Kaľavský potvrdzuje, a nakoniec to dnes potvrdil aj pán Heger, že sa stretli v kancelárii Tiposu u pána Kaňku, blízkeho priateľa pána Hegera, ktorý je dnes obvinený zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti a porozprával mu všetko, ako to funguje na polícii. Takže Heger to mal z prvej ruky, mal to od človeka, ktorý o týchto veciach začal otvorene hovoriť. Najhoršie však je, že v ten istý deň, ako Kaľavský informoval Hegera, čo sa deje v polícii a potvrdzoval mu všetky svinstvá, tak sa musel Heger kontaktovať s Matovičom a Mikulcom, pretože na druhý deň ráno vykopli Kaľavskému dvere a zadržali ho. Kaľavský porozprával Hegerovi také veci, že Heger nevedel čo sa môže udiať, tak rýchlo vybavili, že tohto človeka treba rýchlo odstrániť rovnako, ako každého kto chcel o týchto veciach verejne rozprávať. Santusová je zlikvidovaná, Zurian zlikvidovaný, Pčolinský zlikvidovaný, " konštatuje R. Fico.

 

Z ďalšej nahrávky Kaľavského vyplýva, že vyšetrovateľ NAKA Ján Čurilla zoznámil Kaľavského z prokurátorom ÚŠP Repom a ten mu v tom čase povedal, že je objednávka zničiť Smer, čo Kaľavský považoval za extrém a postupne od toho začal dávať ruky preč. Legálne nahrávky vyšetrovateľa Čurillu dokazujú, že Heger s vyšetrovateľmi NAKA priamo komunikoval postup v politickej objednávke na kriminalizáciu opozíciu, čo nakoniec v tejto legálnej nahrávke aj vyšetrovateľ Čurilla potvrdzuje.    

 

„Z týchto nahrávok, ktoré sme ukázali jednoznačne vyplýva, že Heger o všetkom vedel a o všetkom bol informovaný. Vedel o objednávke na Smer a so všetkým súhlasil. A čo je ešte horšie, on týchto čurillovcov, zločincov ako aj zločincov na ÚŠP chránil,“ uviedol R. Fico.

 

Podľa predsedu Smeru je teda v legálnej spisovej dokumentácii zaznamenané, že Heger o všetkých zneužívaniach OČTK vedel a podľa všetkého na nich aj aktívne spolupracoval. Pán dočasne poverený premiér Heger sa preto nemôže tváriť, že iba pred pár dňami prišiel do politiky. Jeho vyjadrenia dokazujú, že na verejnosti úmyselne nehovorí pravdu.

 

„Pán Heger bol dnes prichytený pri obrovských klamstvách a my už nemáme žiadne pochybnosti o tom, že túto skupinu angažovaných policajtov, vyšetrovateľov, prokurátorov ÚŠP a niektorých sudcov na Najvyššom súde SR a na Špecializovanom trestnom súde riadil nie len Matovič s Mikulcom a Lipšicom, ale že výraznú úlohu v tejto skupine zohrával aj pán Heger. Pán Heger sa môže tváriť čisto ako chce, ale existuje mailová komunikácia medzi Suchobom a advokátkou Balkovou, v ktorej sa Suchoba sťažoval, že keď príde na finančnú správu, tak od neho pýtajú peniaze, aby sa dostal k mojím zarobeným peniazom a ešte mi aj povedia, že časť týchto peňazí ide ministrovi. On hovoril o ministrovi Hegerovi, keď bol ministrom financií. Hegerovi kriminalizácia opozície vyhovuje, lebo podľa tejto mailovej komunikácie podozrivý z toho, že na finančnej správe vypaľovali podnikateľov, a že mu šéf finančnej správy pán Žežulka ešte poskytoval aj nejaké peniaze. Všetky tieto veci sú spisovo zdokumentované. Prečo teda, ak stačí vyjadrenie Suchobu a niektorí ľudia idú okamžite do väzby, prečo potom nejde do väzby aj pán Heger, keď o ňom Suchoba tvrdí, že spolu so Žežulkom na finančnej správe vypaľovali podnikateľov?“ Pýta sa a uzatvára tému R. Fico.

Zdroj: https://fb.watch/jeNvtv3efV/