Tlačová konferencia strany SMER - SD na tému: Kým Orbán a jeho ministri bojujú za národné energetické záujmy, Heger a Sulík bojujú za luxusné večere s Bidenovou a Geissenovcami

10.05.2022 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

SMER – SD už niekoľko mesiacov upozorňuje na to, že vláda SR nerobí nič s rastúcimi cenami energií, s tým, že ľudia budú platiť viac za plyn a ropu a že prichádza k obrovskému zdražovaniu. A to len „vďaka“ tomu, že vláda navykonáva žiadne aktivity. „V tomto okamihu veľmi pozorne sledujeme vývoj v rámci Európskej únie. Už niekoľko dní sa prerokováva návrh Európskej komisie, aby sa zaviedol ďalší balík sankcií voči Ruskej federácii a tento balík podľa predsedníčky Európskej komisie má zahŕňať aj zákaz dovozu ruskej ropy, ktorá stabilne a bezpečne dochádza na územie Slovenskej republiky a do prostredia EÚ. Som veľmi rád, že stále sú v Európskej únii lídri, ktorí majú na to iný názor a ktorí nie ako barani automaticky súhlasia s tým, čo hovoria Spojené štáty americké,“ uviedol Robert Fico. Zatiaľ však nedošlo k dohode medzi krajinami EÚ, pokiaľ ide o tieto sankcie.

Európska únia podľa R. Fica nemá vlastnú zahraničnú politiku, a preto len slepo sleduje to, čo chce USA. Tie chcú oslabiť Ruskú federáciu a samozrejme tiež Európsku úniu. Voči spomínanému balíku sankcií najväčší odpor prejavuje maďarská vláda. R. Fico považuje maďarského premiéra Viktora Orbána za rozumného lídra, ktorý jasne obhajuje suverenitu a prosperitu svojej krajiny. Vyzval slovenskú vládu, aby sa venovala téme sankcií v podobe zákazu dovozu ropy a plynu na Slovensko a tiež, aby zajtra (10. mája) predstúpila pred Národnú radu (NR) SR a jasne povedala, aké ďalšie kroky ide robiť. „Predsa nie je možné, aby sa celý víkend minister hospodárstva venoval Geissenovcom, ktorí nevedia, čo od dobroty a to má byť aj nejaká ponuka na zdražovanie na Slovensku. Nie je možné, aby sa venoval Heger, predseda vlády a prezidentka návšteve prvej dámy Spojených štátov amerických, keď medzi tým predseda vlády Maďarska, ako aj ďalšie krajiny tvrdo bojujú za svoje záujmy. Nemôžeme akceptovať zastavenie dodávok ruskej ropy na Slovensko, pretože to je ekonomická samovražda,“ zdôraznil predseda SMERu -SD.

Podpredseda strany Ľuboš Blaha považuje za výsmech ľuďom na Slovensku, že padajú na ústa, ceny rastú a minister hospodárstva namiesto toho, aby sa venoval problémom Slovákov, robí animátora nemeckým zbohatlíkom. Podľa neho by mal minister Sulík konečne nastúpiť do práce a začať robiť niečo pre občanov vlastnej krajiny.

Zdroj: https://fb.watch/cVYS8UaGoa/