Čo v tej chvíli robia vládni poslanci?

30.09.2020 Články, Facebook Články, Facebook

Ľudia prichádzajú o prácu, sme uprostred strašidelnej ekonomickej krízy, premiér Matovič straší núdzovým stavom a vláda sa borí v problémoch, ktoré zjavne nedokáže riešiť. 

A čo v tej chvíli robia vládni poslanci? 

1. Oni bez hanby zablokovali celý parlament nekonečnou diskusiou o interrupciách, pretože to je podľa nich v tejto chvíli ten najdôležitejší problém Slovenska. Lepší čas na debatu o umelom prerušení tehotenstva si fakt nájsť nemohli, gratulujem.

2. Vládna koalícia vysiela signál slovenskej verejnosti, že jediné remeslo, ktoré ovládajú, je šíriť nenávisť. Oni už nepľujú síru iba na nás, na opozíciu, oni už najnovšie nenávidia aj samých seba. 

3. Počas celej diskusie v parlamente sa hádali medzi sebou, urážali sa, osočovali sa. Toto je ich cesta robenia politiky. Nenávisť, zloba a hejt. Namiesto toho, aby spájali spoločnosť, oni ju v čase najťažšej krízy ešte viac rozoštvávajú.

4. Rozprávali si tu príhody o rodinných kamarátoch, sebastredne sa tu chvastali, akí sú úžasní, moralizovali a mudrovali - namiesto toho, aby riešili skutočné problémy ľudí. Haló, ak ste si nevšimli, drahí kolegovia z koalície, je tu kríza! Možno najväčšia v dejinách!  

5. Včera v noci a dnes ráno, kedy sa táto interrupčná tortúra mala skončiť, ani len nedokázali nájsť dosť hlasov na to, aby si schválili základné procedúry pri hlasovaní a museli celú túto frašku ukončiť a preniesť na ďalšiu schôdzu parlamentu v októbri. Toto je dnešná vládna koalícia. Rozhádaní, rozbití, schaosení. 

6. My v Smere im pri tejto fraške odmietame asistovať. Slovensko má úplne iné problémy. Boríme sa s krízou v situácii, kedy na čele krajiny stojí pubertálne decko, ktoré vie len dve veci - buď plače a zosypáva sa alebo zúri a agresívne uráža celý národ. Rozklad v priamom prenose. A my sa pýtame - čo bude so Slovenskom?

7. Úplne legitímne sa dobýjame k tomu, aby parlament diskutoval o ôsmych miliardách z Fondu obnovy EÚ. To zamietli. A tak sa teraz dobýjame k tomu, aby parlament diskutoval o ďalších miliardách, ktoré si vláda požičala - pretože slovenská ekonomika potrebuje okamžitú pomoc. 

8. Toto je teraz kľúčové pre budúcnosť, nie zvady liberálov a konzervatívcov. Riešme konečne ľudí! 

9.  Domáhame sa vecnej diskusie o tom, čo chce vláda robiť, aby pomohla športu, kultúre, priemyslu, vzdelaniu, skrátka, ľuďom na Slovensku. Ako idú pomáhať robotníkom? Ako idú pomáhať seniorom? Ako idú pomáhať farmárom? 

10. Toto zaujíma ľavicu na Slovensku. O tomto má byť mimoriadna schôdza parlamentu. A nás desí, že vláda s ničím neprichádza. Nemajú žiaden plán, iba ničiť, zatvárať a obmedzovať. 

11. A vo chvíli, kedy by mali chrliť návrhy na pomoc ľuďom, oni riešia interrupcie. Toto by si nedovolili ani inkvizítori v stredoveku či novoveku. Aj oni si dali občas pauzu pri upaľovaní "bosoriek", keď potrebovali riešiť opatrenia proti moru. Táto vláda je horšia ako Kladivo na čarodejnice. 

12. Odvracajú pozornosť od blížiacej sa katastrofy, zabávajú ľudí nezmyselnými hádkami a popritom oberajú ľudí o dôchodky, o platy, o prácu a ešte aj o slobodu.

13. Vážený pán premiér, láskavo naklusajte aj so svojimi ministrami do parlamentu, ktorý je vám nadradený. A vysvetlite ľuďom na Slovensku v konštruktívnej debate, čo idete robiť. 

14. Nechceme počúvať, čo idete ničiť a o čo ľudí idete oberať. V tom ste zjavne majstri. Chceme počuť, ako im idete pomáhať. Zatiaľ len beriete, je čas konečne začať dávať. 

15. Pretože ak to takto pôjde ďalej, tak Slovensko kvôli vám kľakne. A žiadne hádky o interrupciách to nepomôžu vyriešiť. 

Prebuďte sa! Už včera bolo neskoro!Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2752821544956407