Tlačová beseda predstaviteľov strany SMER - SD na tému: Referendum 2023

22.01.2023 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Predseda strany SMER – SD Robert Fico na tlačovej besede po referende predniesol stanovisko strany, v ktorom uviedol, že jeho strana prebrala plnú zodpovednosť za zorganizovanie petičnej akcie, kedy sa podarilo aj s ďalšími predstaviteľmi opozície vyzbierať 400 tisíc podpisov, ktoré boli prezidentke doručené na vyhlásenie referenda. SMER taktiež prebral zodpovednosť za priebeh referendovej kampane, ktorá sa prejavila v tom, že predseda a podpredsedovia strany chodili do diskusných relácií, ďalej investovali do billboardov, tiež absolvovali obrovské množstvo stretnutí sa voličmi a sympatizantmi. „SMER – slovenská sociálna demokracia berie plnú zodpovednosť za výsledok včerajšieho referenda. Hovorím to s vďakou, s vážnosťou a s úctou ku každému jednému hlasu. Beriem na vedomie a ďakujem ostatným politickým stranám, že pomohli a verím, že prišli aj sympatizanti a voliči aj iných opozičných strán, ako je SMER – slovenská sociálna demokracia“ uviedol R. Fico.


Povedal ďalej, že napriek tomu, že to bolo mediálne a zo strany koalície  prezidentky najignorovanejšie referendum v histórii Slovenska, k referendovým urnám prišlo 1,2 milióna voličov, ktorí prišli s očakávaním predčasných parlamentných volieb a vidinou zmeny ústavy. „Každý, kto chcete zmenu na Slovensku, ak v takomto počte prídete do nasledujúcich volieb, tak je garantovaná zmena. Matovičova, Hegerova vláda definitívne skončila. Preto považujeme tento výsledok za ohromujúci. Treba ho porovnať aj s pani prezidentkou, ktorá v druhom kole prezidentských volieb nezískala toľko hlasov, ako včera prišli voličov k referendovým urnám,“ pokračoval predseda strany SMER - SD.


Robert Fico si myslí, že na referendum bolo pripravených viac občanov, no boli uspokojení vyhláseniami, že aj tak budú predčasné voľby. Preto, keby si boli najvyšší ústavní činitelia a vládni predstavitelia ctili demokraciu, boli by sa k celému referendu postavili inak a celý ústavnoprávny proces ohľadom zmeny ústavy mohol byť včerajším dňom vyriešený.

Zdroj: https://fb.watch/idfGO7z0TE/