NEZAMESTNANOSŤ DOSIAHLA HISTORICKÉ MINIMUM - KLESLA POD 5 %!

21.05.2019 Tlačové správy Tlačové správy

Miera evidovanej nezamestnanosti v apríli 2019 pokorila ďalšiu magickú hranicu, keď dosiahla 4,90 %. Vo vývoji nezamestnanosti sa nachádzame v tých najlepších časoch. Svedčí o tom aj fakt, že celková nezamestnanosť klesla v apríli na úroveň 6,05 % a je najnižšia v histórii samostatného Slovenska. Pomocou akčných plánov vlády sa ju darí znižovať aj v okresoch, kde je stále nadpriemerná a predstavuje jeden z najväčších problémov tamojších obyvateľov.

Za týmto historickým minimom vidím nielen zodpovednú ekonomickú politiku vlády, ale aj sociálne opatrenia ministerstva práce a zamestnávateľov. Je to ďalší dôkaz, že vládneme zodpovedne; Slovensku sa darí, ekonomika rastie, prvýkrát v histórii máme vyrovnaný rozpočet a stále prinášame nové silné sociálne opatrenia.

Pánovi ministrovi Richterovi ďakujem za výsledky jeho rezortu a verím, že budeme môcť spoločne odprezentovať ľuďom ešte celý rad opatrení, ktoré potvrdia silný sociálny charakter našej vlády a vytvoria zásadné predpoklady na to, aby Slovensko sústavným zvyšovaním životnej úrovne čo najrýchlejšie dobiehalo najvyspelejšie krajiny Európy.