Tlačová beseda predstaviteľov strany SMER - SD na tému: Čaputová podlo oklamala Slovákov

13.09.2022 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Predseda strany SMER - SD Robert Fico dnes na tlačovej besede vyjadril znepokojenie nad postupom a motívmi prezidentky, ktoré ju viedli  k včerajšiemu rozhodnutiu odignorovať dohromady milión podpisov tým, že dala na Ústavný súd referendovú otázku, či si ľudia želajú demisiu tejto vlády. Musela to ale urobiť, pretože americké záujmy potrebujú vládu, ktorá bude napĺňať predstavy o Sorosových protiruských sankciách. Prezidentka nezabezpečuje riadny chod ústavných orgánov, ale riadny chod Sorošových záujmov na Slovensku.

 

V roku 2021 mala podľa slov R. Fica na stole referendovú otázku o predčasných voľbách, ktorá bola presne taká istá, o akej sa konali predtým dve referendá a nikto to nespochybňoval. Lenže mala jasný pokyn za každú cenu držať súčasnú vládu pri moci a preto referendum zmarila. „To isté urobila včera. Mala na stole kvalifikovanú petíciu, viac ako 400 tisíc občanov Slovenskej republiky a opäť prezidentka na pokyn sa rozhodla, že podaruje tejto nepodarenej vláde niekoľko ďalších dlhých mesiacov existencie. Musíme pani prezidentka asi pripomenúť, že podľa Ústavy Slovenskej republiky má vážne povinnosti a jej povinnosťou je predovšetkým zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov Slovenskej republiky. Pani prezidentka, chcete nám povedať, že vláda Slovenskej republiky riadne funguje? Chcete nám povedať, že národná rada rozpadnutá, rozbitá funguje? Prečo ste dali týmto podvodníkom neschopným ľuďom, ktorí sedia vo vláde, ďalších niekoľko dlhých mesiacov na existenciu? To je naozaj pre vás dôležitejší Matovič ako Slovensko?“ pýta sa R. Fico.

 

No a motívy pri vymenovaní nových ministrov sú zrejmé, nový minister hospodárstva a ministra zahraničných vecí je jasný Sorosov výber. A prezidentka sa opäť nespráva ako prezidentka Slovenskej republiky.

 

R. Fico uviedol, že SMER - SD sa pokúsi počas riadnej schôdze o jeden krok, a to je požiadavka, aby prvým bodom rokovania Národnej rady SR bola novelizácia ústavy, ktorá je predložená do prvého čítania v NR SR, na základe ktorej je možné zabezpečiť, že predčasné voľby by sa dali dosiahnuť referendom aj ústavným zákonom.

 

Povedal tiež, že strana dala prezidentke k dispozícii demokratický nástroj, ako vyriešiť túto krízu. Tým bolo referendum. Prezidentka ale demokratické právne riešenia odmieta. „My preto nemáme iné riešenie a musíme ísť do demokratických silových riešení. Pod tými rozumejte to, že budeme robiť nátlak a musíme robiť nátlak smerom na príslušné inštitúcie, predovšetkým na prezidentku, ktorá nekoná, ktorá hrubo porušuje Ústavu Slovenskej republiky tým, že nezabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. My sme pôvodne oznámili dátum veľkého protivládneho protestu na 19. septembra. Ale my sme to oznámili v čase, keď sme nemohli vedieť, že dôjde k smutnej udalosti vo Veľkej Británii a dôjde k úmrtiu kráľovnej. A 19. septembra je pohreb. Ja nechcem dávať slovenským médiám šancu prekryť akýkoľvek míting hodinovým spravodajstvom o pohrebe. Preto oznamujeme, že toto protivládne stretnutie občanov Slovenskej republiky bude v utorok 20. septembra.“ Stretnutie začne o 17. hodine a bude na Hodžovom námestí. Bude mať dve časti, prvá bude občianska, kde budú mať priestor vystúpiť predstavitelia z občianskej spoločnosti, ktorí budú mať záujem. Druhá časť bude politická, kde každá politická strana, ktorá bude mať záujem, môže si postaviť človeka na pódium, ktorý si môže vysloviť nesúhlas s vládnou politikou.

Zdroj: https://fb.watch/fwtUMCtAGO/