Tlačová beseda strany SMER - SD. Téma: Stanovisko pred mimoriadnou schôdzou

28.09.2022 Tlačové správy, Videá Tlačové správy, Videá

Na dnešnej tlačovej besede pred mimoriadnou schôdzou NR SR na odvolanie Matoviča predseda SMERu Robert Fico uviedol, že jeho strana je predvídateľná a preto jasne naformuloval postoje, ktorý strana zaujme pred schôdzou. Potvrdil, že všetkých 27 poslancov strany bude na tejto schôdzi prítomných, pričom všetci budú hlasovať za vyslovenie nedôvery Matovičovi. Filozofia a stratégia postupu podľa jeho slov bude nasledovná: „Po prvé, minister financií je duševne chorý a s duševne chorým sa nedá vyjednávať ani rokovať. Nám by stačilo si dať teraz také tie papierové kýbliky s kukuricou a postaviť si na každý stôl fľašu kofoly a pozerať sa na ten cirkus, lebo ten začne hneď po vystúpení pani Zemanovej, ktorá bude tento návrh prezentovať. Preto chcem vyhlásiť za poslanecký klub strany SMER - SD vyhlásiť, že ideme hlasovať proti Matovičovi, ale súčasne nemáme záujem prispievať a prehlbovať cirkus, ktorý nastane od 14. hodiny v národnej rade,“ uviedol R. Fico. Povedal, že nečakáva, že by táto schôdza mala za následok zlacnenie chleba alebo vyriešenie energetickej krízy.


Druhá téma bol Eduard Heger. Robert Fico si myslí, že na čele vlády máme človeka, ktorý asi trpí schizofréniou. Chodí po krajine, usmieva sa a tvári sa, ako všetko funguje. Podľa neho pomoc ľuďom je bezprecedentná, robia sa reformy, máme krásny svet. Potom sa vyjadrí zahraničným médiám, že slovenská ekonomika kolabuje, že pokiaľ nám z Bruselu nedajú miliardy, že sa nám rozpadne ekonomika. „Prvé, čo musí Heger urobiť je, aby išiel na Európsku radu a povedal, zastavte tie nezmyselné a hlúpe sankcie, pretože my sa dnes trápime, naozaj je pravda, že niektoré podniky skolabovali  možno niektoré skolabujú. Ľudia nevedia, či budú mať peniaze na kúrenie a nevedia, či bude vôbec plyn, či bude dostatok elektrickej energie. Toto sú témy, ktoré dnes hýbu slovenskom. On musí ísť do Bruselu a musí začať hájiť záujmy slovenskej republiky, a nie Bruselu,“ prízvukoval R. Fico.


Heger navyše dodal, že asi nám skolabuje ekonomika, nemáme peniaze na nič, krajina ide do záhuby, ale treba podporovať tvrdé sankcie proti Rusku. No podľa R. Fica sú všetky sociálne a ekonomické problémy výsledkom ničoho iného, len protiruských sankcií.


No a tretia téma bolo podanie mimoriadnej schôdze s témami kajúcnik Suchoba, ktorý v mailovej komunikácii so svojou právničkou tvrdí, že bol vypaľovaný novým vedením Finančnej správy. Jej prezident pán Žežulka mal od neho žiadať výpalné 10% alebo 2 – 5 milióna eur za to, že Suchobovi  potom budú potom vyplatené faktúry s dovetkom, že v tých peniazoch je zahrnutý aj minister financií, v tom čase Heger. „Ak stačí vyjadrenie Suchobu ako udavača, nepriameho svedka na to, aby vykopávali dvere ľuďom, zatvárali na mesiace možno roky do väzby, ak to stačí na to, že niekomu tu hrozia pätnásťročné tresty, lebo nejaký udavač, ktorý si chráni vlastný zadok niečo porozpráva, si vymýšľa, tak sa pýtam, ako je možné, že v tejto situácii NAKA ani Úrad špeciálnej prokuratúry nekoná. Pretože tvrdenie tohto udavača, na základe ktorého je veľa ľudí dnes trestne stíhaných, obvinených a obžalovaných a už sú aj na súde, ak toto tvrdenie sa týka predsedu vlády terajšieho a vedenia finančnej správy, že vypaľovali konkrétnu firmu, tak musí byť takisto dôveryhodné, ako sú dnes brané dôveryhodné vyjadrenia tohto udavača vo vzťahu k iným ľuďom,“ hovorí R. Fico.


Na tejto schôdzi by SMER – SD chcel hovoriť tiež o situácii na ÚŠP. Prokurátor špeciálnej prokuratúry Repa totiž priznal, že nahrávka, ktorú strana prezentovala na tlačovej besede, kde sa gestapácky vyhráža policajtovi Kučerkovi, existuje. Najnebezpečnejšie je, že je tu systém udavačov, financovania udavačov a poslušných policajtov a prokurátorov, ktorí robia špinavú robotu za Matoviča a Lipšica.

Zdroj: https://fb.watch/fQimDQ4wsH/